Schedule

Groups

Team Country Group Field TeamID
Skuba Thailand A FA A1
MRL Iran A FA A2
BRocks Turkey A FA A3
Owaribito-CU Japan A FA A4
RoboDragons Japan B FB B1
ER-Force Germany B FB B2
RoboFEI Brasil B FB B3
Omid Iran B FB B4
RoboJackets USA B FB B5
Odens Japan C FC C1
Immortals Iran C FC C2
RFC Cambridge USA C FC C3
FieldRangers Singapore C FC C4
CMDragons USA D FD D1
KIKS Japan D FD D2
Parsian Iran D FD D3
EagleKnights/Robobulls Mexico/USA D FD D4
UBC Thunderbots Canada D FD D5

Schedule (Tentative)

Monday

Time Field A Field B Field C Field D
8:00 - 8:30
8:30 - 9:00
9:00 - 9:30 RoboDragons (B1):RoboJackets (B5)
9:30 - 10:00 CMDragons (D1):UBC Thunderbots (D5)
10:00 - 10:30 Skuba (A1):Owaribito-CU (A4)
10:30 - 11:00 Odens (C1):FieldRangers (C4)
11:00 - 11:30 ER Force (B2):Omid (B4)
11:30 - 12:00 KIKS (D2):EagleKnights/Robobulls (D4)
12:00 - 12:30 MRL (A2)-Brocks (A3)
12:30 - 13:00 Immortals (C2):RFC Cambridge (C3)
13:00 - 13:30
13:30 - 14:00
14:00 - 14:30 RoboFEI (B3):RoboDragons (B1)
14:30 - 15:00 Parsian (D3):CMDragons (D1)
15:00 - 15:30 MRL (A2):Owaribito-CU (A4)
15:30 - 16:00 Immortals (C2):FieldRangers (C4)
16:00 - 16:30 ER Force (B2):RoboJackets (B5)
16:30 - 17:00 KIKS (D2):UBC Thunderbots (D5)
17:00 - 17:30
17:30 - 18:00
18:00 - 18:30 RoboFEI (B3):Omid (B4)
18:30 - 19:00 Parsian (D3):EagleKnights/Robobulls (D4)
19:00 - 19:30
19:30 - 20:00 Technical Challenges (Start)

Tuesday

Time Field A Field B Field C Field D
8:00 - 8:30
8:30 - 9:00
9:00 - 9:30 RoboFEI (B3):ER Force (B2)
9:30 - 10:00 Parsian (D3):KIKS (D2)
10:00 - 10:30 Skuba (A1):Brocks (A3)
10:30 - 11:00 Odens (C1):RFC Cambridge (C3)
11:00 - 11:30 RoboJackets (B5):Omid (B4)
11:30 - 12:00 UBC Thunderbots (D5):EagleKnights/Robobulls (D4)
12:00 - 12:30 MRL (A2):Skuba (A1)
12:30 - 13:00 Immortals (C2):Odens (C1)
13:00 - 13:30
13:30 - 14:00
14:00 - 14:30 ER Force (B2):RoboDragons (B1)
14:30 - 15:00 KIKS (D2):CMDragons (D1)
15:00 - 15:30 Brocks (A3):OwaribitoCU (A4)
15:30 - 16:00 RFC Cambridge (C3):FieldRangers (C4)
16:00 - 16:30 RoboFEI (B3):RoboJackets(B5)
16:30 - 17:00 Parsian (D3):UBC Thunderbots (D5)
17:00 - 17:30
17:30 - 18:00
18:00 - 18:30 RoboDragons (B1):Omid (B4)
18:30 - 19:00 CMDragons (D1):EagleKnights/Robobulls (D4)
19:00 - 19:30
19:30 - 20:00 Technical Challenges (Start)

Wednesday

Time Field A Field B Field C Field D
8:00 - 8:30
8:30 - 9:00
9:00 - 9:30 LL_A=FA2:FD3
9:30 - 10:00 LL_B=FB2:FC3
10:00 - 10:30 LL_C=FB3:FC2
10:30 - 11:00 LL_D=FA3:FD2
11:00 - 11:30
11:30 - 12:00 QF_B=FB1:LL_A
12:00 - 12:30 QF_A=FA1:LL_B
12:30 - 13:00 QF_D=FD1:LL_C
13:00 - 13:30 QF_C=FC1:LL_D
13:30 - 14:00 SSL-H demo (Until 17:00)
14:00 - 14:30
14:30 - 15:00
15:00 - 15:30
15:30 - 16:00
16:00 - 16:30
16:30 - 17:00
17:00 - 17:30 WB=QF_B:QF_C
17:30 - 18:00 WA=QF_A:QF_D
18:00 - 18:30
18:30 - 19:00
19:00 - 19:30
19:30 - 20:00 Technical Challenges (Start)

Thursday

Time Field A Field B Field C Field D
8:00 - 8:30
8:30 - 9:00
9:00 - 9:30 3rd place
9:30 - 10:00
10:00 - 10:30 SSL-H demo (Until 12:00)
10:30 - 11:00
11:00 - 11:30
11:30 - 12:00
12:00 - 12:30 Final
12:30 - 13:00
13:00 - 13:30 SSL-H demo (Until 15:00)
13:30 - 14:00
14:00 - 14:30
14:30 - 15:00
15:00 - 15:30
15:30 - 16:00
16:00 - 16:30
16:30 - 17:00
17:00 - 17:30
17:30 - 18:00
18:00 - 18:30
18:30 - 19:00
19:00 - 19:30
19:30 - 20:00

Technical Challenge

Open Challenge

Monday

Time Field Team
19:00 - 19:15
19:15 - 19:30
19:30 - 19:45 A Skuba
19:45 - 20:00 A MRL
20:00 - 20:15 C Immortals
20:15 - 20:30 B ER-Force
20:30 - 20:45 B RoboJackets
20:45 - 21:00 B Omid
21:00 - 21:15 D Parsian

Mixed Teams Challenge

Team Group TeamID
ER-Force A A1
MRL A A2
Parsian A A3
RoboJackets B B1
Omids B B2
Skuba B B3
Immortals B B4

Tuesday

Time Field Team
19:00 - 19:15
19:15 - 19:30
19:30 - 19:45 A A1 + A3
19:45 - 20:00 C B1 + B4
20:00 - 20:15 C B2 + B3
20:15 - 20:30 A A2 + A1
20:30 - 20:45 C B2 + B4
20:45 - 21:00 C B3 + B1
21:00 - 21:15 A A3 + A2
21:15 - 21:30 C B1 + B2
21:30 - 21:45 C B3 + B4

Wednesday

Time Field Team
19:00 - 19:15
19:15 - 19:30
19:30 - 19:45 D WA1 + WB1
19:45 - 20:00 D WA2 + WB2
20:00 - 20:15 D WA1 + WA2
20:15 - 20:30 D WB1 + WB2
20:30 - 20:45 D WB1 + WA2
20:45 - 21:00 D WA1 + WB2